Çerezler daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmamıza yardımcı olur. Web sitemizi kullanarak, çerezlerin kullanılmasını kabul edersiniz.
2019-07-24 0 yorumlar

KABANA CAFE

Ordu'nun Taşbaşı semtinin sahil kısmı ilk yerleşim tarihinden itibaren KABANA adı ile anılmıştır. Rum Ortodoks kilisesi (İPAPANTİ) ve Rum Sıbyan mektebi ile Taşbaşı burnu ile arasında kalan bölge dönemin en önemli ulaşım araçları olan kayık ve mavnaların çekilerek karaya bağlandığı alan olarak öne çıkmıştır. Balıkçılar için de doğal bir liman görevi görmüştür.

Esasen KABANA, sözlük anlamı olarak Rumca "Kayık evi, Kıyı evi" anlamındadır. Son yıllarda bulunan çeşmenin de KABANA ÇEŞMESİ adını taşıdığı bilinmektedir. 1900'lerin başında tekneciler, kayıkçılar için yapılmış olan üst cepheden yarım ay biçiminde,kavisli oyulmuş taş kuşaklarla süslenmiş sivri kemer çatılı ve Selimiye taş ocağından çıkarılan kireç taşından ince yonu bir çeşmedir.

Turizm amacı ile büyük bir özveriyle gerçekleştirilen bu yapının Cafe'sine KABANA adının verilmesi , Ordu'nun tarihinde yitik olan KABANA KOYU'nun yeniden gün yüzüne çıkarılmasıdır.

Kabana Cafe,  şık dizaynı ve fevkalade rahat yerleşimi ile ; dostlarınızla sohbet keyfini yaşayabileceğiniz mekanınız olarak hizmet vermektedir. 

Özel günlerinizde misafirlerinizi ağırlamak bizlere onur verecektir.

 


Otel Web Sitesi