Çerezler daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmamıza yardımcı olur. Web sitemizi kullanarak, çerezlerin kullanılmasını kabul edersiniz.

Osmanlı İmparatorluğunun tebaa'sı olan Osmanlı Rum ve  Ermenileri 1850 yılında sonra Trabzon valisi Osman Paşa'nın bölgeye gelmesiyle birlikte TAŞBAŞI 'na ikametleri başlamıştır. İPAPANTİ  adı verilen Taşbaşı Ortodoks kilisesi de bu tarihten sonra yapılmıştır. 1900'lere gelmeden Osmanlı Rum ve Ermenilerinin Taşbaşı'na yerleşmeleri hemen hemen tamamlanmıştır.  "EVİMİZ OTEL" , bu yıllarda  Osmanlı Rumları tarafından yapılmıştır. 1923 yılında yapılan mübadele ile EVİMİZ OTEL , Selanik'ten gelen bir Türk aileye  verilmişitr.

EVİMİZ OTEL ,  1945 yılında büyükbabamız Salih Zeki ÇAKMAK tarafından Türk aileden satın alınmıştır. Babaannemiz Şükriye ÇAKMAK , halamız Necmiye ÇAKMAK (Öğretmen) ve babamız Muammer ÇAKMAK (Tüccar) EVİMİZ' de yaşamaya başlamışlardır. Annemiz Nedret ÇAKMAK 1949 yılında Evimiz'e gelin gelmiştir.

Torunlar ; Salih Zeki ÇAKMAK (1950) , Süleyman ÇAKMAK (1952) , Tayyar ÇAKMAK (1954) EVİMİZ 'de Dünyaya gelmişlerdir.

2013 yılında Mimar Haluk SAYMAZ tarafından, restorasyon projelerihazırlanmış ve onun nezaretinde yeniden  işlevlendirerek Boutique Otel olmak üzere  Rekonstrüksiyon yapılmıştır. Bir tanesi Suit olmak üzere 17 adet odası bulunmaktadır.

EVİMİZ OTEL , Ordu ve Türk Turizmine hizmet vermek amacı ile 2015 yılında 3 Yıldız statüsünde işletmeye açılmıştır.

Torun

Salih Zeki ÇAKMAK


Otel Web Sitesi